Sinioru on vaikus keset metsi. Rahulikult päevi mööda saates võib kohata läbi õue jalutavaid kitsi ja jäneseid või lausa puude varjus hiilivat rebast. Metsas liiguvad ringi põdrad ja sagedased külalised on metssead.
Mootorsõidukiga päris maja juurde ei pääse, kuna maa on soine ja sõiduteed rajatud ei ole. Autoga saab mööda põlluteed majast 100 m kaugusele ja maja juurde pääseb mööda laudteed jalgsi, jalgratta või lapsekäruga.

Siniorus on ühendatud tänapäeva võimalused algupäraste olude ja eraldatusega. Elektrit toodab päike, mille tarvis on maja katusele paigutatud kaks päikesepaneeli. 12V elektriühendus on piisav, et maja ja saun oleksid valgustatud, soovi korral mängib raadio, saab laetud mobiiltelefon ja sülearvuti. Maja juures olevast salvkaevust pumpab vee maapinnale väike elektripump. Voolu toodab ka pilves ilm ning akupank tagab elektri mitmeks päevaks.
Õue peal on veel väike tiik, lõkkekoht, savist pitsaahi ja kompostkäimla.
Siniorus on külaliste päralt 35 m
2 suurune elumaja, katusealune terrass ning eraldi 20 m2 suurune saunamaja.

MAJA

Majas on köök ja elutuba koos lavatsiga. Magamiskohti on maja köetavas osas kuni neli - kaks all ja kaks lavatsil. Lisaks saab vajadusel ette valmistada kaks suvist ööbimiskohta väikesel pööningul, kuhu pääseb terrassilt. Soovi korral saab magamiseks kasutada ka saunamaja, kus on diivan.
Jahedamal ajal saab köögi ja toa soojaks pliiti küttes - samal ajal on võimalik pliidil ka toit valmistada.
Puupliit kütab soojaks toas oleva soemüüri ja leso, kus ennast mõnusalt pikali visata ja soojendada. Lisasoojust ja õdusust annab toas paiknev malmist puuküttel kamin.
Köögivarustuse hulka kuulub maagaasil töötav gaasipliit ja kogu vajalik köögis toimetamiseks. Külmkappi asendab maa sisse rajatud külmkamber, millele pääseb ligi põrandaluugist. Tuppa tuleb vesi tuua õuel asuvast kaevust (elektripump), köögis on kraanikauss äravooluga.

SAUN

Kontrastiks vanale püstpalkmajale on saunamaja ehitatud moodsamas võtmes, koosnedes tiigi kaldale ehitatud terrassist, suuremast sauna eesruumist, pesu- ja leiliruumist.
Kerist saab kütta eesruumist ja saunalavale mahub mugavalt leili võtma 3 inimest. Pesuruumi soojaveekatelt kütab puukeris. Eesruumis saab puhata ja vajadusel ka diivanil magada.
Saunamaja on varustatud 12V elektriga. Pesuvee saab kaevust.