sinioru

Sinioru on Esna maastikukaitsealal asuv väike asunikutalu, mis paikneb kõrgemal tasandikul Esna mõisast lõunas, soostunud metsade keskel. Sinioru ehitades oleme püüdnud säilitada tema algupärase eraldatuse - nii asendavad tavapärast elektrivõrguühendust päikesepaneelid, autoga juurdepääsuteed laudtee, veevõrku salvkaev... 

Kunagi kulges Sinioru õuest läbi kitsas hobutee, mis viis Esna mõisast Esna külla. Veel sel ajal nimetati talukohta Risttee taluks, Sinioru tekkis hiljem, kui kinnistule pandi nimi seal elavate Sinioru piigade järgi. 
Lähimad talud asuvad 500-1000 m raadiuses. Esna mõis asub linnulennult 500 m ja Esna küla 800 m kaugusel.

Praeguse ilme on talu ja selle ümbrus saanud ajavahemikul 2011-2015. Põhjalikult on renoveeritud elumaja, mis osaliselt toimus läbi erinevate praktiliste koolituste. Taastamistöödel on järgitud traditsioonilisi töövõtteid ja kasutatud vanale majale sobivaid algupäraseid materjale. Lisaks on krundile aastatel 2017-2018 rajatud uus saunamajake, kus saab nautida puuküttega leili ning seejärel kasta ennast allikatoitelises tiigis.
Tagasiside

Aitäh teile mõlemale selle tõeliselt muheda koha loomise eest.
Tõeliselt rahulik, hubane ja mõnus oli olla. Maja on seest uskumatult suur ja ruumikas ning väga nutika planeeringuga, seega mahtusime kenasti neljakesi ära ning ruumi jäi veel ülegi. Hommikul pliidi alla tuld tehes, ahjupõlemise lõhna nuusutades ja veekannude vilistamist kuuldes tulid meelde lapsepõlve suvehommikud.
Käisime Kalamatsi meiereis praejuustu toomas, vaatasime üle kabeli, koprad, hobused, Esna küla. Tegime mitu korda sauna ja pitsat (mis maitses jumalikult ja lapsed ei suutnud enda õnne ära uskuda, et see ahju pannes nii kiirelt valmis sai). 
Jäime vägagi rahule ning soovitame edaspidi Siniorut soojalt.

Piret ja pere
mai 2020


Kõik läks ilusti, väga mõnus oli. Laupäeval matkasime kabeli juurde ja Kodasema kaudu tagasi ning käisime mõisas. Ilmaga nii vedas. Õhtul nautisime mõnusat sooja tuba. Laste lemmik oli katuse küljes rippuv köis. 
Hästi mõnus olemine oli.

Karen ja pere
jaanuar 2020

Siin on idüll!
Oli väga tore, et saime selle nädala just Siniorul veeta! Aitäh teile! See paik on tõelist inspireeriv - pani meid mõlemaid uuesti joonistama ja maalima ja rohkem “kohal” olema. Ammu pole nii palju küpsetand, niisama logelenud ja lugenud kui siin! Väga mõnus ja värskendav on olla kõigest ja kõigist nii eemal. Sinioru kabelisse jalutasime lausa mitu korda, see on üks eriline koht. Ja teie majakese tegumoest paneme nii mõnegi detaili oma tulevade maakodu tarbeks ;)

Stella
juuni 2019 


Oleme lummatud siin, väga inspireeriv ja kõik detailideni läbi mõeldud. Väga soe vastuvõtt. Kodu mõnus, hubane, nii palju väge ikka sisse pandud. Ilm ka super. Kaunis loodus. 
Kevadpühad teie Sinioru majakeses looduse keskel olid lihtsalt suurepärased. Ei oska sõnadesse panna seda imelist emotsiooni, mis sealt saime. Aitäh, et sellise koha loonud olete ning et seda ka teistega jagate.
PS. Tõime Aita poolt kitseliha ja ahjuroog õnnestus ka imehästi :)

Ahto, Karin ja väike Hele
aprill 2019

 Kõik oli lihtsalt muinasjutuline! :)

Terje
jaanuar 2019


Suurimad tänud teile, Kermo ja Triinu! imelise koha olete loonud ja sellest oli rõõm ja au osa saada! Järgmisel suvel ka mingi periood rentimisest juba räägime Sirliga mõlemad :))
Igati mõnus ja meeolukas selles imaarmsas suvilas veeta osa oma suvest. Aitähh!

Merit ja Sirli
juuli 2018

 

Siin kõik supermõnus - tegime väliahjus kitsepraadi täna.
Terve Esna mõisa park öökulle ja nende poegi täis. Kullipojad on juba päris suured. lendavad oksalt oksale. Öösorr oli üsna maja ligi, see ka haruldane.
Täna öösel sai veidi draamat ka - suur kull püüdis verandal kärbsenäpi pesa rüüstada, aga tundub, et värskelt koorunud linnupojad on siiski veel elus ja terved.

Maarja
juuni 2018

 

Jõudsime just kohale - juba on väga mõnus!
Õhtul käisin Esna jõe alamjooksul kala proovimas – ainult väikesed näitasid end. Nüüd majakeses tagasi ja hakkan sauna tegema. Kõik hästi ja väga mõnus (:

Märt ja Helena
mai 2019

 

Kitsed, rebane ja jänesed on jah Siniorus tavalised külalised, paar korda olen neid ka näinud. Mõni aeg tagasi olid sillal lumes näha ka põdra jäljed. Kopraid olen ka vaatamas käinud.
See koht on tôesti eriline ja mulle palju jôudu andnud. Olen siiralt tänulik teie headuse ja vastutulelikkuse eest ja selle eest mis te siin Siniorus olete loonud.
Nii et kui Teile sobib, tahaks ikka veel edasi teinekordki Siniorgu tulla, hakkame ka vaikselt sinna kanti kodu või suvekodu soetamise peale mõtlema, sest see on niivõrd ilus kant ja seal on tekkimas ka meie sõprade kogukond.

Tänan Teid tõepoolest südamest!
Suured tänud ja kallistused Teile mõlemale, ilusat suve ja kulgemist!

Merike
aprill 2018